YARIŞMALAR

Becerilerini gösterme zamanı...

Yaklaşan Yarışmalar

Problem Solving

OhMyCode

Yarışmanın detayları 13 Şubat 2020'de HackerRank üzerinden açıklanacaktır, 13 Şubattan itibaren kayıt ol butonuna basarak HackerRank üzerinden kayıt olabilirsiniz.

20 Şubat 2020 19:00 - 21:00 HackerRank

Bilgiseller

OhMyCode

ACM Gazi ekibi olarak kodlamanin pratik yaparak oğrenilebileceğine inanıyor, bu bağlamda okulumuzda duzenlenen etkinliklerin ve katılımların yetersiz olduğunu düşünüyorduk. Bu sorunu çözebileceğimizi farkettiğimizde hemen işe koyulduk. Kodlama yarışmamız OhMyCode'a merhaba deyin! Bizler tarafından düzenlenecek olan bu rekabetçi ve eğitici kodlama yarışmalarında becerilerinizi kanıtlayarak birbirinden farklı ödüller kazanın. Hadi biraz da detay verelim.

OhMyCode'u yalnızca Gazi üniversitesi öğrencilerine sunuyoruz ancak her sınıftan katılımı destekliyoruz. İster birinci sınıf ol, ister son sınıf. Gaziliysen bizimlesin!

Yarışmalar ayda en az 2, en fazla 4 kere olmak üzere daha önceden planlanmış gün ve saatlerde yapılır. Saatleri bu sayfadan, telegram kanalımızdan ya da instagram üzerinden öğrenebilirsiniz. Katılım internet üzerinden olur yani elimizde bir kağıtla imza için dolaşmayız, bundan emin olabilirsiniz.

Yarışmanın düzenleneceği saatleri oldukça muazzam seçmekte kararlıyız böylece o çok önemli işinizi ertelemek zorunda kalmayacaksınız. Yarışmanın bölünmemesi için de çabalayacağız ancak anneniz çöpü dökmeye çağırırsa biz yokuz. Haberiniz olsun...

Yarışmalar belirli bir süre içerisinde gerçekleşir. Özenle seçtiğimiz sorular, siz değerli katılımcılarımıza sunulur. En kısa zamanda en fazla soruyu çözen, yarışmanın "hacker"i olur. Her sey oldukça basit, değil mi?

Yarışmadasınız ve ilk soruyla karşılaştınız. Sizden istediğimiz, size verdigimiz girdiyi alıp beklenen çıktıyı verecek bir fonksiyon yazmanız. İster C#, ister Python, ister PHP ile yazın. Dur bi saniye. PHP mi gerçekten?

Arkadaşınız cmd'de "color 9" yazarak ne kadar "hacker" olduğunu mu gösterdi? Ona meydan okumayı amaçlıyorsan biz senin yanınızdayız. Rekabeti destekliyor ve kazanma sevincinizi paylaşıyoruz.

Gördüğün gibi her şey oldukça basit! Sizleri bu rekabet ortamına becerinizi kanıtlamanız için davet ediyoruz. Hadi, ne kadar "hacker"siniz görelim bakalım!

YARIŞMALAR HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ Mİ VAR?