Filizler Koordinatörlüğü

2 Takım

Ne Yapıyoruz?

Atamızın "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." sözünden aldığımız ilhamla, gelecek nesillerimizin teminatı genç arkadaşlarımızda bilgisayar bilimleri alanında farkındalık yaratırken ilgili oldukları alanları keşfetmelerinde ilham noktası olmak istiyoruz.

Genel programlama, donanım incelemesi, ufak çapta programlama yarışmaları düzenlerken bunların yanı sıra bazı genç arkadaşlarımıza belirli ölçütlerde üniversite ortamını deneyimleme şansı sunmak ve çalışmalarımıza katkıda bulunmalarını sağlamak bizim işimiz...

Sürdürülebilir bir bilim ekosistemi için genç arkadaşlarımıza ihtiyacımız var, Filizler'e katıl ve arkadaşlarımıza kendimizi anlatmamızda bize yardımcı ol!

Hatice Sinem BAŞKAL

FİLİZLER KOORDİNATÖRÜ

  • Linkedin
  • E-Posta

Çalışma Alanlarımız

TEKNOLOJİ SOHBETLERİ

Genç arkadaşlarımızı liselerinde ziyaret ederek, bilgisayar bilimleri, yapay zeka, mobil programlama gibi genel konularda 1-2 saat boyunca karşılıklı olarak sohbet edip, bilgilerimizi paylaşıyoruz.

PROGRAMLAMA DERSLERİ

Unity ile oyun programlama, Web programlamaya giriş gibi birkaç konsept arasından, mühendislik fakültesinde 4-5 saatlik giriş eğitimi ile programlama evrenine girmelerini hedefliyoruz.

HOUR OF CODE

Tarihteki en yaygın eğitim etkinliğine katılarak 9 Aralık haftasında 300'den fazla ilkokul öğrencisine erişerek birçoğunun belki de ilk kodlama deneyimini elde etmesini sağlayacağız.

BİLİM FUARI

Bahar döneminde düzenlenen bilim fuarı ile liseli arkadaşlarımızın bilgisayar bilimleri alanında proje geliştirmelerini sağlarken projelerini sunma ve ödül kazanma fırsatı elde etmelerini sağlıyoruz.

Ekibimiz

Hatice Sinem BAŞKAL

FİLİZLER KOORDİNATÖRÜ

  • Linkedin
  • E-Posta